Tipy a rady

Základní pravidla při návrhu kuchyně

  • výška pracovní plochy min. 92 cm (při střední výšce postavy cca 170 cm)
  • širší zásuvky jsou vhodnější nežli více užších
  • pozor na drátěné výsuvy – drobnější předměty propadávají dnem a jiné na nich nestojí stabilně
  • kuchyňská linka na nožičkách s naklapávacím soklem umožňuje vyrovnání nerovností a údržbu pod linkou
  • další informace o efektivním plánování kuchyní - DYNAMIC SPACE

 

Doporučujeme granitové dřezy, které mají tyto výhody:

Lepší granit než nerez

Granit se velice snadno udržuje a narozdíl od nerezu ho není třeba leštit. Dřez je odolný vysokým teplotám do 280°C a můžeme na něj odkládat bez obav horké hrnce, aniž by se poškodil povrch.


Výhody granitového dřezu

Největší předností kameninového dřezu je jeho odolnost. Ta je dosažena optimální povrchovou úpravou - materiál má homogenní strukturu v celém řezu a je plně probarvený, proto nebledne a i při častém používání si zachovává stejný vzhled. Ve srovnání s jinými materiály, např. keramikou či smaltem, je granit odolnější vůči poškrábání a vrypu. Masivní struktura je mechanicky odolná nárazům - ani pád dvoukilového hrnce z metrové výšky dřez nepoškodí.
Granitové dřezy jsou nenasákavé a mají zvýšenou odolnost proti poškození agresivními složkami (např. čistícími prostředky). Jsou hygienické a dlouhodobě odolávají působení barvících látek jako např. čaj, káva, víno, červená řepa apod. Do materiálu bývají zapuštěny drobné ionty stříbra, které zamezují vzniku bakterií.

Neomezený výběr barev

Dřezy jsou nabízeny v široké škále barevných odstínů a rozmanitých tvarů. Granitové dřezy bývají větší a hlavně hlubší, než nerezové dřezy. Hloubka se pohybuje zpravidla kolem 20 cm, zatím co nerezové dřezy jsou nejčastěji hluboké pouze kolem 15 cm. K barevnosti dřezů bývají sladěny i vodovodní baterie, které jsou ovšem barvou pouze stříkány a jsou tak náchylné na poškrábání.
Dřezy mívají obvykle prodlouženou záruku na materiál na 5 až 10 let.

 

Kvalitní osvětlení kuchyňských linek LED pásky šetří Vaše oči

LED pásky jsou velmi moderní záležitostí v osvětlení kuchyňských linek. Nezabírají téměř žádný prostor, velice jednoduše se instalují a dají se snadno zkrátit či opět spojit. Mezi další výhody tohoto LED osvětlení patří minimální spotřeba energie oproti žárovkám i zářivkám, dlouhá životnost, okamžité rozsvícení na plný výkon a možnost použítí stmívače pro zvolení intenzity světla. Možností, jak využít moderní technologii LED pásků a jejich barevné škály je nespočetně mnoho. Kvalitní značkové LED pásky od renomovaných výrobců Vám budou dlouhodobě dobře nejen sloužit, ale navíc ty vhodně navržené, pozvednou estetickou úroveň Vaší kuchyně o pár tříd výš. Z důvodu odvodu tepla je nutné je instalovat do ALU lišt a použít kvalitní trafo, které se nebude zahřívat.


Nešetřete na výsuvech, pantech a kvalitních materiálech

Naše kuchyňské linky splňují všechna tyto kritéria


Korpusy skříněk
jsou vyrobeny z 18mm laminované dřevotřísky, která zaručí potřebnou pevnost a nosnost nábytku. Hrany jsou olepeny odonou 0,5mm ABS hranou. korpusy jsou dodávány slepené, což zlevňuje montáž vaší kuchyně.

Dvířka
jsou osazena kvalitními klipovými panty BLUM s tlumením. Vyklápění dvířek zajišťují plynokapalinové vzpěry s desetiletou zárukou, nebo komfortní mechanismy AVENTOS od firmy BLUM.

Zásuvky
jsou standardně osazeny metaboxy BLUM s doživotní zárukou. Metaboxy je možno doplnit tlumením BLUMOTION, které zajistí plynulé dovření zásuvky. Za příplatek je možno standardní zásuvky nahradit kvalitními plnovýsuvy s dotlumením od firem Blum, Grass nebo Furnital.

Ke kuchyňské lince na míru

LED osvětlení ZDARMA :)

*****************************

Akční sety masivních postelí s matracemi a rošty

******************************

 Vestavěné skříně na míru

****************************

v soobotu 18.8. bude prodejna zavřena